OTOBÜS TERMİNAL İŞLETMECİLİĞİ

Fethiye merkezinde bulunan 15.890 m2 arsa, üzerine yapılan Fethiye Otogar ve Fethiye Park İş Merkezi projesi, toplam 10.200 m2 kapalı alan içinde mağazalar, otobüs yazıhaneleri, akaryakıt istasyonu ,açık ve kapalı otopark, taksi durağı, emanet, umumi wc, mescit, yolcu bekleme salonu, güvenlik binası, restaurantlar, pastahaneler, büfeler ve 6.900 M2 kapalı alanlı bölgenin en büyüğü olan İş Merkezimizde, Akbank, CarrefourSA,TeknoSA gibi kurumsal firmalalarda faaliyettedir.

Çevre uyumunu sağlayacak 1.sınıf malzemeler ile yapılan, Fethiye’nin prestiji olması düşünülen projenin, gerçek bir yaşam alanı olabilmesi için modern inşaat teknolojisinin tüm imkanları kullanılırken çalışanların ve misafirlerin mutluluğu, emniyeti ve güvenliği için her türlü önlem alınmaya çalışılmıştır.

Misafirlerin ihtiyaçları ve beklentileri ile memnuniyetleri esas alınarak, otobüslerin garaj içinde yolcularını indirme ve bindirme yapabilecekleri peronlar, ayrılırken bekleme, bakım ve akaryakıt ihtiyaçları içinde mekanlar oluşturulmuştur.

2007 yılında Fethiye Otogarı ve Fethiye İş  Merkezinin açılışı, başta Çevre ve Orman Bakanı Sn.Veysel EROĞLU’nun ,Valilerin, Belediye Başkanlarının ve üst düzey bürokratlar, kamu görevlileri ile değerli Fethiyeli vatandaşların katılımı ile gerçekleşmiştir.

15 yıllığına “Yap-İşlet-Devret”modeli ile Otogar ve İş Merkezi yapılması amacıyla Ocak 2007 yılında inşaatına başlanılan ve yedi ay gibi kısa sürede tamamlanan ve hayata geçirilen projenin, ortak işletmeciliğine devam edilmektedir.
 

Kültür Sanat Haberleri :
© Copyright 2013 NHT Enerji ve Yatırım Ltd. Şti. / Tüm Hakları Saklıdır.